Szczotki i grzebienie do brody i wąsów dla początkujących

Szczotki i grzebienie do brody i wąsów dla początkujących

Kliknij w gwiazdkę, aby ocenić ten wpis!
[Ilość ocen: 1 Średnia ocena: 5]

Szczotki i grzebienie do brody

Czy szczotka powinna być „do brody”?

Słowem wstępu – pewnie na początku swojej przygody z zapuszczaniem brody i wąsów zastanawiacie, ewentualnie zastanawialiście się co tak na prawdę jest potrzebne do pielęgnacji a co jest chwytem marketingowym. To prawda – w sieci przewija się sporo ofert gdzie produkt, który istnieje wiele lat, ma dodane słowo „do brody” i kosztuje z automatu dwa razy tyle. Część z nich jest faktycznie przeznaczona tylko do zarostu. Jest też kilka produktów, które tak jak wspominałem wcześniej – istniały już jakiś czas z innym zastosowaniem, ale do brody nadają się świetnie.

Oczywiście nikt nikomu nie broni używać zwykłego grzebienia czy szczotki do włosów, ale te faktycznie przeznaczone do brody, pomagają w szybszym i sprawniejszym ogarnięciu futra. Dzisiaj przybliżę Wam podstawowe akcesoria, które powinny się znaleźć w kosmetyczce czy szafce początkującego brodacza, oraz kilka pomocnych opcjonalnych przy krótszym, tudzież średnim (jak mój) zaroście.

Podstawowe szczotki do brody

Kartacz do brody

Kartacz to tak na prawdę podstawa. Nawet w pierwszych dniach zapuszczania brody, bardzo się przyda. Jest on przeznaczony w pierwszej kolejności do pielęgnacji skóry pod brodą. Pomaga usunąć martwy naskórek, poprawia ukrwienie co wpływa na pobudzanie cebulek włosowych do aktywniejszego i szybszego działania. Użyty po aplikacji olejku czy balsamu do brody, pomoże rozprowadzić produkt po skórze i włosie. Dostępne są różne twardości kartacza – miękki, średni i twardy. Przy bardzo krótkim zaroście poleciłbym miękki kartacz, który mocno nie podrażni twarzy, ale dobrze wykona swoje działanie. Analogicznie – do brody średniej użyjemy średniego a przy długiej brodzie dobrym wyborem będzie twarde włosie, które lepiej przedostanie się przez zarost i dosięgnie skóry. Kartacz naturalny zazwyczaj posiada włosie dzika, ale dostaniemy także wersję wegańską z syntetycznym włosiem.

Szczotka do brody

Szczotka do brody będzie potrzebna już przy trochę dłuższym zaroście, gdzie potrzebne jest dobre rozczesanie włosów. Strukturą jest podobna do kartacza, jednak posiada inny układ włosia przez co dokładniej uczeszemy brodę. Oczywiście spełnia podobne role jak wcześniej wymieniony, także rozprowadzimy nim olejek / balsam czy wymasujemy skórę, jednak kartacz będzie skuteczniejszy.
Szczotka jest także

Szczotka roller do modelowania brody

Doskonały przykład tego o czym wspominałem wcześniej. Roller do modelowania dostał jakiś czas temu dopisek „do brody”, ale jest mega przydatny przy prostowaniu i modelowaniu zarostu w czasie suszenia. Jeśli zauważamy pierwsze oznaki kręcenia się brody we wszystkie strony a będzie tak na pewno, roller świetnie spełnia swoją rolę i mógłby faktycznie pełnić rolę akcesorium wyłącznie do zarostu. Osobiście chyba najbardziej eksploatowanym przeze mnie czesadłem jest roller do stylizacji brody i włosów od Cyrulików, obecnie jego koszt to 49 zł, ale klikając link obok, możecie sprawdzić aktualną cenę.
W swojej kolekcji posiadam dwa rollery – jeden do brody, drugi do włosów, ale tego drugiego używam znacznie rzadziej. Do włosów wolę inne szczotki.

Opcjonalne szczotki do brody

Grzebień do wąsów

Coś dla wąsaczy. Jeśli planujecie zapuścić długiego kręconego czy zawiniętego wąsa i chcecie prowadzić jego włos na boki, bez przycinania przy wartach, warto od samego początku zaopatrzyć się w grzebień do wąsów. Jest on specjalnie wyprofilowany, aby łatwym ruchem uczyć włos rosnąć w dobrą stronę. Warto uczyć wąsa rosnąć w dobrą stronę już od samego początku. Kiedy jest zbyt długi i dopiero chcemy prowadzić go na boki, może być znacznie ciężej. Grzebień sprawdzi się także przy prostym dłuższym wąsie – jest poręczny, wyprofilowany i dzięki niemu dobrze rozczeszemy włos i prawidłowo rozprowadzimy wosk do wąsów czy balsam w zależności od tego, kto co woli używać.

Mini podwójny grzebień do brody i wąsów

Ten gadżet przyda się bardziej w podróży czy wrzucony gdzieś luźno w kieszeń – na przykład w czasie wyjścia do restauracji, gdzie po posiłku chcemy na szybko poprawić futro czy usunąć z niego „porcję na później” ; ) Najczęściej drewniany (jak większość) grzebień, który z jednej strony ma grubsze, szerzej rozstawione zęby a z drugiej cieńsze, ustawione bliżej siebie. Ten pierwszy przeznaczony jest do brody, drugi do wąsów. Jest mniej precyzyjny niż wcześniej wymienione, ale przydaje się w awaryjnych sytuacjach.
Kliknij w gwiazdkę, aby ocenić ten wpis!
[Ilość ocen: 1 Średnia ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone *